Коротко стрижене волосся як пишеться. На коротке волосся

Коротко стрижений це:

Дивитися що таке коротко стрижений в інших словниках:

Коротко стрижений - до оротко стор іженія... Російський орфографічний словник

Червоний музей - Серіал Серіал Епізод # 160; №. Сезон # 160; 2 Серія # 160; 10 Автори сценарію Кріс Картер Режисер Вин Фелс Дата показу # 160; 19 грудня 1994 ... Вікіпедія

Холостий - той же корінь, що й у слова випещений. пестити. холоп. Буквально свербіти, митий, коротко стрижений. Пор. грец. koros (хлопчик), діал. холостити коротко стригти. Значення було обумовлено обрядом стрижки волосся у підлітків. У ветеринарному сенсі... Універсальний додатковий практичний тлумачний словник І. Мостиського

Холостий - Общеслав. Суф. похідне (суф. ст. пор. простий) від тієї ж основи (кол), що холоп, пестити. Холостий буквально «чесати, митий, коротко стрижений», пор. грец. koros «хлопчик» від keiro «стрижу», діал. холостити «коротко стригти». Значення було # 8230; ... Етимологічний словник російської мови

Постійна величина ( «Залишитися в живих») - постійна величина англ. The Constant Серія телесеріалу «Залишитися в живих» Серійний номер Сезон 4 Епізод 5 Спогади героя Десмонд День на острові 97 Прем'єра 28 лютого 2008 року (ABC) ... Вікіпедія

Константа (Залишитися в живих) - Константа англ. # 160; The Constant Серія телесеріалу «Залишитися в живих» Вертоліт наближається до корабля Kahana Номер # 160; серії Сезон # 160; 4 Серія # 160; 5 Запрошені акт... Вікіпедія

Череп - ЧЕРЕП1, а, мн черепа, м Верхня частина голови людини або тварини. Раптом... він [Будри] зірвав з голови перуку і кинув його на кафедру... Відкрився коротко стрижений череп, квадратний лоб... (Ю. Тин.). ЧЕРЕП2, а, мн черепа, м Частина скелета людини і # 8230; ... Тлумачний словник російських іменників

Бобрик - а; м. 1. Товста вовняна тканина з густим стоячим ворсом. Пальто з бобрика. 2. Чоловіча коротка стрижка, при якій зверху залишаються стоячі волосся. Хто л. з бобриком на голові. // Коротко стрижені, що стоять сторчма волосся; їжачок. ? Бобриком... Енциклопедичний словник

§ 98. Пишуться з нн суфікси повних форм пасивних дієприкметників минулого часу: - нн - і - yoнн - (-енн-). Співвідносні з ними за формою прикметники пишуться в одних випадках теж з нн в суфіксі, в інших - з одним н.

1. Пишуться з нн причастя та прикметники на - ованний, - yoванний, - еванний (утворені від дієслів на - овать, - евать), напр. балувана, корчёванний, лінійований, малёванний, організований; викорчуваний, розпещений, намалёванний, розлініяний, реорганізований. Пор. всіма балувана дитина і балувати дитини; недавно викорчувані пні і корчёванний ділянку.

Про написання тих же форм від дієслів жувати, клювати, кувати див. Нижче, п. 3.

2. Пишуться також з нн причастя на - ованний (-ёванний, - еванний) дієслів доконаного виду і співвідносні з ними прикметники; переважна більшість таких дієслів містить приставку.

А) Приклади форм, утворених від префіксальних дієслів: вибілений, випраний, Дов'язати, ізжаренную, списаний, пофарбований, очищений, облаяний, пофарбований, підрахований, розплутати, зроблений. Пор. зачитана на зборах резолюція і зачитана книга; посилена новими учасниками група і посилена увага.

Б) Перелік форм споконвічно беспріставочних дієслів, а також деяких дієслів, приставка в яких може бути виділена тільки етимологічно: кинутий, даний, кінчений, куплений, позбавлений, полонений, прощений, пущений, вирішений, хваченний, явлений; зустрінутий, затіяний, ображений, знайдений, зобов'язаний, відвіданих, забезпечений. Пор. кинутий хлопчиком камінь і кинуті діти; куплений в кредит товар і куплені журналісти.

За цим правилом пишуться і форми двувідових (мають значення і досконалого, і недосконалого виду) дієслів вінчати, заповідати, обіцяти, стратити, народити: вінчаний, заповіданий, обіцяний, страчений, народжений. Про написання форм двувідових дієслів контузити, хрестити і поранити см. П. 3.

Винятки. Пишуться з одним н співвідносні з причетними формами прикметники в складі наступних стійких сполучень: пропаща людина, названий брат, названа сестра, посаджені батько, посаджені мати, Прощена неділя.

3. Причастя нема на - ованний (-ёванний, - еванний) дієслів недосконалого виду (вони утворюються Тільки від беспріставочних дієслів) і співвідносні з ними прикметники пишуться по-різному: причастя з нн. прикметники - з одним н. напр. навантажені дровами підводи, смажена на маслі риба, писана маслом картина, стрижені перукарем волосся і коротко стрижене волосся, фарбовані зеленою фарбою лавки, давно не метённий підлогу, ще не вибілені стіни, вже не раз лічені гроші, вдаване багато разів пропозицію; але: навантажена баржа, смажена риба, писана красуня, стрижене волосся, фарбовані лавки, метёний підлогу, вибілені стіни, лічені хвилини, роблення байдужість; аналогічно в'язаний і в'язаний, прасування і прасування, плетений і плетений, чищений і чищений; так само пишуться: жеваной і жеваной, клёванний і клёваний, кований і кований.

За цим правилом пишуться форми двувідових дієслів контузити, хрестити і поранити. Пор. контужений в голову боєць, важко поранений солдат, поранений в ногу солдат, тільки що хрещений немовля, але: контужений командир, поранений солдат, хрещений дитина.

Примітка. Як видно з прикладів, причастя розпізнається за наявністю залежних слів. Бувають, однак, рідкісні випадки, коли залежне слово не є ознакою причастя. Напр. слід писати: у нього вусики явно фарбовані (пор. явно штучні, де слово явно вжито при прилагательном); стіни, раніше вибілені, тепер покриті зеленою фарбою (пор. стіни, раніше білі).

Винятки (до § 98 - 99). Пишуться з нн замість н:

А) прикметники бажаний, Жданов і (в складі стійких сполучень) бачене чи справа?; чи бачили ви таке? Вони утворені від дієслів недосконалого виду бажати, чекати і бачити, слухати.

Особливі випадки: прикметники надёванний і (в складі стійкого сполучення) розливання море; вони утворені від префіксальних дієслів недосконалого виду надягати, розливати, т. е. від дієслів з суфіксом - ва, які закономірно не утворюють пасивних дієприкметників минулого часу;

Б) прикметники з префіксом не-: неведано, небачений, негаданий, небажаний, нежданий, ненадёванний, несподіваний, нечуваний, ненавмисний і (в складі стійкого сполучення) недреманное око;

В) складні прикметники довгоочікуваний, доморощений і (в складі власного імені) Андрій Первозванний.

Другі частини цих префіксальних і складних прикметників також співвідносяться з дієсловами недосконалого виду.

Стрижений

Прикметник, відносне, відмінювання за класифікацією А. Залізняка - 1a. В од. ч. коротка форма зазвичай уникає через збіг з формами прич. від дієслова стригти.

Вимова Правити

Семантичні властивості Правити

Значення Правити
про волосся - піддався стрижці, короткий? Немає прикладів застосування (див. Рекомендації). з короткими (після стрижки) волоссям? Немає прикладів застосування (див. Рекомендації). з підрізаній травою, гілками, деревами? Немає прикладів застосування (див. Рекомендації).
Синоніми Правити
Антоніми Правити
Гіпероніми Правити
Фразеологізми Правити

Споріднені слова Правити

Етимологія Правити

Походить від гл. стригти. з праслав. * Strigti, від кіт. в числі іншого відбулися: ін-рос. стрижу, стрічі, ст.-слав. стриг?, стрішті (???????; СУПРЕМ.), рос. стригти, стрижу, укр. стрижу?, стрижі?, стри? ГТВ, болг. стрига?, сербохорв. стри? ж? м, стри? h і, словенська. strizem, strici, др.-чеськ. strihu, strici, чеськ. strihat, словацькою. strihаt, польск. strzydz (strzyc), strzyge, ст.-калюж. trihac, н.-калюж. stsigas. Праслав. * Strigti, * strigo пов'язано чергуванням голосних з русск.-церк.-слав. Стор? г '?????; Стор? жьць «той, хто стриже». Родинно др.-Прусської. strigli ж. «Чортополох», англос. strican «мазати, проводити», др.-ст.-ньому. strihhan, Готського. striks «смуга», лат. stringo, strinхi, strictum, - еrе «стосуватися, здирати», strigа «смуга», strigilis «скребок», середньовічної нж.-ньому. strek, середньовічної ст.-ньому. streich м. «смуга» (* straika-). Використано дані словника М. Фасмера; см. Список літератури.

Фразеологізми і стійкі поєднання Правити

Переклад Правити

Бібліографія Правити

Стаття потребує доопрацювання .

Це незавершена стаття. Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її. Зокрема, слід уточнити відомості про:

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...