Меланоз Дегтярний - клініка, діагностика, лікування

Синоніми : меланоз професійний, шкіра смоляная, меланодермия токсична.

Визначення . Даний меланоз розвивається в результаті впливу УФО на шкіру, сенсибилизированную фотодинамічними субстанціями акридинового і антраценового ряду (при роботі з кам'яновугільним дьогтем, смолами, мастилами, нафтою і іншими агресивними речовинами).

Етіологія і патогенез дігтярного меланоза . Шкіру фотосенсибилизирующего антрацен, акридин, фенантрен і інші речовини, які містяться в кам'яновугільному дьогті і смолі. Меланоз настає не тільки при прямому впливі відповідних речовин на шкіру, але і при проникненні їх в організм шляхом проковтування пилових частинок і вдихання парів.

У зв'язку з цим можна припустити, що меланоз розвивається не стільки в результаті прямої дії на шкіру згаданих професійних факторів, скільки в результаті підвищення світлочутливості шкіри. Накопичення меланіну відбувається в базальному шарі епідермісу і в дермі. Описані випадки фотодерматозов і у електрозварників, що працюють в умовах дії світла, багатого ультрафіолетовими променями (вольтова дуга при силі струму від 150 до 300 А).

З огляду на те що в деяких з цих випадків у хворих одночасно спостерігається порфіринурія, можливо, що і ці меланози пояснюються активацією шкіри до світла. З іншого боку, у деяких електрозварників спостерігається фотодерматоз без наявності порфірінуріі.

Елементи висипу . На брудно-коричневому тлі визначаються у великій кількості комедоноподобние чорні пробки, які закупорюють фолікули. Надалі ці утворення перетворюються в фолікуліти і акне. У більших елементах утворюються пустули. Поряд з цим бувають псоріазоподібні і бородавчасті висипання. Найчастіше і різкіше ці зміни шкіри виражені на розгинальних поверхнях передпліч, на тилу кистей і основних фаланг пальців рук.

Нерідко вони спостерігаються на шиї, стегнах і тулуб. Одночасно відзначається гіперпігментація шкіри обличчя, шиї і тильній поверхні кистей, якій завжди передують запальні явища (переважно навесні і влітку) у вигляді набряку, гіперемії і везикуляції, що супроводжуються сверблячкою.

Перебіг і прогноз дігтярного меланоза . При усуненні професійних шкідливих ці зміни повільно регресують, залишаючи пігментацію і іноді невеликі фолікулярні рубчики.

Лікування . Робочих на цих виробництвах необхідно постачати спецодягом, проводити ефективну вентиляцію. Робітники повинні дотримуватися правил особистої гігієни (щоденне миття всього тіла).

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...