Меланома блакитна - невус блакитний злоякісний

Синонім : меланома «блакитна».

Визначення . Злоякісна меланоцитарними пухлина, яка, як правило, розвивається з клітинного блакитного невуса.

Історична довідка . Вперше термін «злоякісний блакитний невус» запропонували в 1953 р А. С. Allen і S. Spitz для опису пухлин, які за морфологічними ознаками нагадували блакитний невус, але могли метастазировать і приводити до смерті пацієнтів.

Частота блакитний меланоми . Є рідкісною патологією, наприклад в Австралії за 29 років (з 1978 по 2007 р) описано 23 випадки захворювання.

Вік і стать . Середній вік хворих при постановці діагнозу - 44 роки (віковий діапазон - від 22 до 73 років), частіше зустрічається у чоловіків (65% випадків).

Елементи висипу блакитний меланоми . В даний час визначено, що є дві форми пухлини. Найчастіше злоякісний блакитний невус розвивається на тлі тривало (до декількох років) існуючого клітинного блакитного невуса. Але може бути інша більш рідкісна форма: меланома, що виникає de novo і відразу має морфологічні ознаки, що нагадують клітинний блакитний невус. Розміри пухлини, як правило, більше 2 см в діаметрі, в 26% випадків відзначається виразка новоутворення.

Колір синій або чорно-синій.

Локалізація . Пухлина частіше розташовується на волосистій частині голови і в області грудної клітини, рідше на руках, обличчі та нижніх кінцівках; осередки також можуть спостерігатися в області крижів.

Гістологія блакитний меланоми . Епідерміс над вузлом не змінений, пухлина розташовується в дермі, представлена щільно лежать численними клітинами, в основному веретеноподібними або витягнутими, з великою кількістю меланіну. Товщина пухлини по Breslow в середньому становить 5,5 мм (діапазон від 1,1 до 15 мм), V рівень інвазії по Кларку.

Діагноз . З огляду на труднощі інтерпретації морфологічних даних, необхідно проведення імуногістохімічного дослідження.

Диференціальний діагноз проводять перш за все з блакитними простим і клітинним невусами. Головними відмінностями від доброякісного блакитного невуса є великі розміри освіти, виражена клітинної, наявність мітозів і фокусів некрозу. Пучкова структура збережена, але немає характерної для блакитного невуса біфазної клітинної картини.

Перебіг і прогноз блакитний меланоми . У 43% випадків спостерігаються віддалені метастази (частіше в печінці і легенях, рідше - в кістках, головному мозку та інших органах), які в середньому виникають через 18,5 місяців (діапазон - 6-117 місяців). Середня тривалість життя після постановки діагнозу становить 23,5 місяця (діапазон - 4-271 місяців).

Однак існують відомості, що можуть бути пухлини з відносно низьким ступенем злоякісності, при яких в основному виникають метастази в регіонарні лімфатичні вузли і середня тривалість життя від моменту появи первинної пухлини до розвитку метастазів становить 16 років.

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...