Блискучий лишай у дитини

Блискучий лишай - рідкісне хронічне захворювання, що виявляється характерними папулами тілесного кольору з плоскою верхівкою, діаметром 2-3 мм, які демонструють ізоморфний феномен.

Хоча багато лікарів вважають Блискучий лишай варіантом плоского лишаю, такі факти, як пік захворюваності у дітей між 7 і 13 роками, однорідні крихітні елементи (які не мають тенденції до злиття) і відсутність сверблячки, дозволяють виділити спричинити цю недугу як самостійну і характерну нозологическую одиницю. Висипання повільно прогресують протягом місяців і років, переважно вражаючи верхню частину рук, живіт і геніталії.

Більшість пацієнтів чоловічої статі.

Дослідження біопсії шкіри виявляє ознаки, що нагадують Плоский лишай , але обмежені тільки одним або декількома дермальними сосочками. Що знаходиться зверху роговий шар демонструє паракератоз, а у латерального краю вогнища епідермальні вирости простягаються вниз, утворюючи «клешню» навколо підлягає інфільтрату.

Папулезная або Фолікулярна екзема відрізняється від блискучого позбавляючи за наявністю сверблячки і інших маркерів атопії. Власний кератоз розвивається в характерних локалізаціях і успадковується по аутосомно-домінантним ознакою.

Огляд Плоских бородавок при бічному освітленні і при збільшенні під лупою зазвичай виявляє шорстку поверхню на відміну від гладкої блискучої поверхні папул при блискучому лишаї. Однак як для блискучого лишаю, так і для плоских бородавок характерний феномен Кебнера, і для диференціювання може знадобитися біопсія шкіри.

Блискучий лишай :
А - безсимптомні, однорідні, блискучі папули, діаметром 2-3 мм, почали з'являтися на обличчі і поширилися на тулуб і кінцівки у цього 6-річного хлопчика
Б - зверніть увагу на феномен Кебнера на руці, де папули розвинулися в межах випадкової екскоріації
В - феномен Кебнера також очевидний у цієї дівчинки з мінімально запаленими папулами на руці

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...