Національний парк Топес-де-Кольянтес


Топес-де-Кольянтес - природний парк на Кубі, розбитий на схилах масиву Сьєрра-дель-Ескамбрай на висоті 800 м. Його відрізняє дивовижна природа - скелі, печери, водоспади, чудові метелики і птиці. Подорожуючи по південно-східних провінціях Куби, потрібно обов'язково записатися на одноденну екскурсію, щоб оцінити красу і різноманітність місцевих ландшафтів.

Історія Топес-де-Кольянтес

До середини XIX в. в цій частині країни розташовувалися кавові плантації. У 1954 р за наказом президента Фульхенсіо Батіста на місці сучасного Національного парку Топес-де-Кольянтес побудували тубдиспансер санаторного типу «Ар-деко». Після революції санаторій був переобладнаний в школу. В середині 1970-х рр. його знову реконструювали в готель, який спеціалізується на лікуванні та реабілітації пацієнтів з туберкульозом. Зараз природний парк Топес-де-Кольянтес на Кубі популярне серед прихильників різних видів туризму.

Територія заповідника простягається на висоті 800 м. У цій частині гір Сьєрра-дель-Ескамбрай найвищими точками вважаються піки Потрерільо (931 м) і Сан-Хуан (1140 м). Гірські вершини Національного парку Топес-де-Кольянтес служать природним кордоном між провінціями Вілла Клара, Санкті-Спірітус і Сьєнфуегос.

Вологі вітри, що дмуть з Атлантичного океану, створюють відмінні умови для багатьох тварин і рослин. Північна частина національного парку відрізняється пишною рослинністю і біорізноманіттям. У його південній частині знаходиться відразу два об'єкти зі списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО: колоніальний місто Тринідад і долина цукрових плантацій Валле-де-лос-Інхеніос.

Біорізноманіття Топес-де-Кольянтес

Цей біосферних завжди приваблював своєю багатою і красивою природою. На його території є печери і гроти, гірські пагорби і каньйони, водоспади і природні водойми з чистою бірюзовою водою. У Національному парку Топес-де-Кольянтес виростає:

  • 40 видів орхідей;
  • 100 видів папоротей;
  • 40 видів кави;
  • 6-7-метрові Пальмовидні папороті;
  • Бананові дерева;
  • 40-метрові сосни;
  • Евкаліпти.

Крім цього, тут ростуть жасмин, бегонія, магнолія, імбир, дикий подорожник та інші представники тропічного лісу. Як і в інших біосферних Куби, в парку Топес-де-Кольянтес живе величезна кількість птахів. Серед них кубинський тодди, кубинський дятел, унікальні колібрі і токороро (національна птах країни). Під час екскурсії по Національному парку Топес-де-Кольянтес можна побачити водоспад Кабурні, дендрарій з 300 видами екзотичних дерев, підземну печеру Вівтаря, еко-ранчо Hacienda Codina з лікувальними грязьовими ваннами, кавові плантації і інші настільки ж цікаві пам'ятки.

Як дістатися до Топес-де-Кольянтес?

Природний резерват знаходиться в центральній частині країни, приблизно в 275 км від Гавани і 13 км від Тринідаду. Зі столиці Куби до парку Топес-де-Кольянтес можна дістатися кількома способами. Якщо їхати на поїзді по маршруту Havana-La Coubre з пересадкою в Санта-Кларі, то поїздка займе 6 ч. І обійдеться в $ 55-75. Набагато дешевше дістатися до Національного парку Топес-де-Кальянтес на автобусі з пересадкою в Тринідаді. Шлях від Гавани до Тринідаду займе 3 ч., А від Тринідаду на таксі до резервату - 20 хв. Вартість поїздки складе $ 30-40.

Дешевше і швидше за все дістатися зі столиці Куби до парку Топес-де-Кольянтес на автомобілі. Слідуючи на південний схід по дорозі Autopista Nacional, можна опинитися в охоронюваному заповіднику через 4 години.

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...