Мавзолей Хомейні


Мавзолей Хомейні - це пам'ятник-усипальниця, в якому спочиває аятолла Рухолла Мусаві Хомейні - лідер ісламської революції і перший Вищий правитель Ірану. Тут також розташовані поховання його дружини Хадіжа Сакафі, сина Ахмада Хомейні і вірного соратника Алі Акбара Хашемі Рафсанджані.

Історія мавзолею Хомейні

Будівництво об'єкту почалося в 1989 р, через деякий час після смерті Рухоллі Мусаві Хомейні. Паралельно велося будівництво мавзолею Хомейні в Кербелі, ініціатором якого був Саддам Хусейн. У 1995 р у віці 49 років помер Ахмад Хомейні, який був похований поруч з батьком. У 2007 році тут була похована і Хадіжа Сакафі.

Незважаючи на те, що будівництво мавзолею Хомейні почалося майже 20 років тому, воно ведеться до цих пір. Ситуацію посилило те, що в червні 2017 р біля його стін стався теракт.

Архітектура мавзолею Хомейні

Центр похоронного комплексу - позолочений купол, встановлений на високий барабан з чотирма мінаретами. Висота кожного мінарету мавзолею Хомейні становить 91 м, що відповідає прожитим рокам великого аятолли за місячним календарем. Розміри і наявність Кібли роблять його схожим на мечеть, проте такий він не є. Всередині мавзолею Хомейні встановлена ​​усипальниця з металевими гратами замість стін. Прямо за нею розташовані надгробки могил, на які накинуть зелений оксамит. Пол і стіни оздоблені білим мармуром і покриті тонкими килимами.

Купол усипальниці в мавзолеї Хомейні встановлений на вісім мармурових колон і прикрашений вітражами з червоними тюльпанами, які у шиїтів символізують мучеництво. Він поділений на три рівні, кожен з яких уособлює етапи в житті аятоли:

 • 42 м (1342 р Хіджре) - початок протестного руху, яке очолив Рухолла Мусаві Хомейні;
 • 57 м (1357 р Хіджре) - рік, який ознаменував перемогу Рухоллі Мусаві Хомейні в ісламської революції;
 • 68 м (1368 р Хіджре) - рік смерті Рухоллі Мусаві Хомейні.

Із західного і східного боку купола мавзолею Хомейні розташовані двори площею 22 тис. Кв. м кожен. Вони обладнані чотирма портиками, прикрашеними іранської мозаїкою і цитатами з Корану.

Інфраструктура мавзолею Хомейні

Під будівництво похоронного комплексу була виділена територія площею 150 тис. Кв. м. У мавзолеї Хомейні і на прилеглій до нього території розташовуються:

 • Лікарня;
 • Музей революції;
 • Семінарії;
 • Бібліотека;
 • Університети вивчення ісламу;
 • Будівлю адміністрації і служби безпеки;
 • Сади площею 50 га;
 • Автомобільна стоянка, розрахована на 20 тис. місць.

За наявними даними, в будівництво, яке ведеться на протязі 20 років, вкладено $ 2 млрд. Планується, що в майбутньому мавзолей Хомейні приєднається до «Місту сонця» - новому району Тегерана.

Похоронний комплекс є місцем паломництва мусульман. Мільйони віруючих приїжджають до мавзолею Хомейні, щоб вшанувати пам'ять великого аятолли, в день його смерті. Крім цього, тут влаштовуються військові паради, публічні виступи державних діячів і символічні візити іноземних гостей.

Як дістатися до мавзолею Хомейні?

Похоронний комплекс розташовується в 20 км від центру Тегерана. Якщо їхати до нього по дорогах Navvab Expy і Behesht-e Zahra Expy, то шлях займе максимум 25 хв. У 34 км від мавзолею Хомейні розташовується міжнародний аеропорт Імама Хомейні. З ним його пов'язує дорога Persian Gulf Hwy.

Дістатися до мавзолею Хомейні можна і на метро. В 2 км від нього розташовані станції Haram-e Motahhar і Shahed, що відносяться до 1 лінії Тегеранського метрополітену.

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...